KONST / Litografier / Färglitografi 12837157
nr 1283 7157
Evert Taube
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad 71, numrerad 87/195. Motivet: 37x47 cm
Evert Taube, svensk konstnär född 1890 i Göteborg, död 1976 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 20:53:44
21/10 19:54:14
21 okt
Evert Taube
Läs mer om Evert Taube